طراحی بنر تبلیغاتی

طراحی بنر تبلیغاتی یکی از مؤثرترین شیوه ها در جذب مشتری و همچنین معرفی سازمان ها و شرکت ها در دنیای مجازی است. در دنیای مجازی برای معرفی شرکت های مختلف هزاران ایده وجود دارد، از جمله بنرهای تبلیغاتی و بنرهای متحرک. از این رو طراحی بنر تبلیغاتی برای کسب موفقیت بسیار مهم می باشد.

امروزه در دنیای وب رقابت زیادی بین شرکت ها و سایت های مختلف وجود دارد. در دنیای امروز غیر ممکن است که شما ایده ای در ذهن داشته باشید، و ابزار و امکانات آن فراهم نباشد. همه چیز برای تبلیغات در این محیط فراهم است.

افراد و گروه هایی وجود دارند که حرفه و تخصص اصلی آن ها طراحی بنرهای تبلیغاتی می باشد. این بنرها از مهم ترین راه های تبلیغات برای هر کسب و کار در دنیای مجازی یا دنیای فیزیکی می باشد. این نوع تبلیغات کاربران را مانند آهنربا به سایت شما جذب خواهد کرد و موجب معرفی کالاها و خدمات شما می شوند. بنابراین هرچقدر در طراحی بنر تبلیغاتی خرفه ای تر عمل کنید، به همان اندازه موفقیت شما در دنیای مجازی تأمین می شود.

شاید برخی این تصور را داشته باشند که چون به تازگی کار خود را آغاز نموده اند، نیازی به طراحی بنرهای تبلیغاتی به صورت حرفه ای ندارند. اما این افراد باید بدانند که اگر در همان ابتدای کار، یک طراحی غیر حرفه ای برای معرفی کسب و کار خود ارایه دهند، قدم اول در تبلیغات که مهمترین قدم است را اشتباه برداشته اند.

رمز موفقیت در دنیای امروز، طراحی حرفه ای است. که یک طراحی درست و حرفه ای برای بنرهای تبلیغاتی یکی از این موارد است.

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

در این مطلب به نکاتی می پردازیم که در طراحی یک بنر تبلیغاتی بسیار مهم و اساسی می باشند و رعایت آن ها میتواند شما را به سمت یک طراحی حرفه ای سوق دهد.

 هدف از طراحی بنر تبلیغاتی را مشخص کنید

قبل از طراحی حتما این سوال را از خود بپرسید که هدف شما از طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟ ببینید هدفتان از تبلیغات، معرفی سایت خودتان است یا سایت دیگران؟ آیا می خواهید برای تخفیف های خاص و مقطعی تبلیغ کنید؟ یا میخواهید رودیدادی مهم را به کاربران یادآوری کنید.

پس اولین قدم در طراحی بنر تبلیغاتی تعیین هدف است. پس از این که به یک جمع بندی از هدفتان رسیدید، می توانید کار خود را آغاز کنید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

نکته بسیار مهم در طراحی بنر تبلیغاتی این است که بدانید مخاطب تبلیغات شما چه کسانی هستند. شما قصد دارید برای عموم مردم بنر طراحی کنید یا برای قشر خاصی از جامعه؟ بهتر است در ابتدای کار تبلیغات خود را به گروه خاصی اختصاص دهید. یکی از اشتباهاتی که بعضی افراد انجام می دهند این است که میخواهند از همان ابتدای کار، با کسب و کار خود دنیا را فتح کنند!

شما باید بتوانید به خوبی گروه هدف خود را شناسایی کنید. این موضوع در بحث طراحی بنر تبلیغاتی بسار پر اهمیت می باشد زیرا فاکتورها و پارامترهای طراحی برای هر گروهی متفاوت است.

 به زبان مخاطبانتان طراحی کنید

پس از اینکه تعیین کردید برای چه گروه افرادی می خواهید طراحی بنر تبلیغاتی انجام دهید، باید سعی کنید به زبان گروه مخاطبان خود صحبت کنید. مثلا اگر برای جامعه تاجرها طراحی انجام می دهید، باید به زبان و دانش این گروه آشنا باشید تا بتوانید ایده خود را به خوبی بر روی بنر تبلیغاتی پیاده کنید. نا آگاهی نسبت به مخاطبان و زبان آن ها طراحی شما را دچار مشکل و به کارتان لطمه وارد خواهد کرد.

همچنین گروه های خاصی در دنیای نت وجود دارند که ادبیات خاص خود را دارند. این گروه در واقع همان وبگردهای حرفه ای هستند که زبان خاص خود را دارند. بنابراین سعی کنید کلمات و ادبیات خاص هر گروه را یاد بگیرید و از آن در طراحی خود به شکل جذابی استفاده کنید. در این صورت می توان اطمینان حاصل کرد که شما یک طراحی حرفه ای انجام داده اید.

مختصر و مفید طراحی کنید

این موضوع که طراحی بنر تبلیغاتی شما باید حرفه ای باشد به این معنا نیست که شما باید از کلمات و عبارات پیچیده و عجیب در طراحی خود استفاده کنید. نتیجه کار شما نباید نامفهوم باشد. شما باید قاعده سادگی در عین حرفه ای بودن را به خوبی رعایت کنید تا نتیجه کار بر روی مخاطب تأثیر مطلوبی بگذارد.

سعی کنید در طراحی از پیام‌های مختصر و مفید استفاده کنید. پیام هایی که به سادگی خدمات و کالاهای شما را معرفی می کنند. نیازی نیست برای حرفه ای نشان دادن خود از کلمات عجیب و پیچیده استفاده کنید. بلکه هدف این است که شما با استفاده از ساده ترین و روان ترین کلمات و جملات پیام تبلیغاتی را به مخاطب ارایه دهید.

از رنگ ها و فونت های جذاب در طراحی بنر تبلیغاتی خود استفاده کنید

این نکته در طراحی بنر تبلیغاتی دارای اهمیت فراوانی است. شما باید علم کافی درباره رنگ ها و نحوه ترکیب آن ها با هم، و همچنین اطلاعات کافی در مورد فونت ها داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید. هر روزه فونت های جدیدی در حال طراحی هستند که هر کدام زیبایی و کاربرد خاص خود را دارند.

بدون شک استفاده از رنگ ها و فونت های مختلف بدون هماهنگی با موضوع و با یکدیگر تأثیر بسیار بدی بر روی طراحی بنر تبلیغاتی خواهد داشت. و نتیجه آن چیزی جز از دست دادن مخاطب و هدایت آن ها به سوی تبلیغات رقبا نخواهد بود.

در نتیجه سعی کنید در مورد ترکیب رنگ ها و تأثیر آن ها بر مخاطب بسیار مطالعه کنید. رنگ شناسی و تلفیق آن ها با یکدیگر یک هدف بسیار مهم در طراحی و جذب کاربر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست