طراحی حرفه‌ای کارت ویزیت

کارت ویزیت ابزاری مهم در بازاریابی و برقراری ارتباط بلند مدت و دائمی با مشتری‌های احتمالی شماست. با استفاده از کارت ویزیت شما به مشتران خود این امکان را می‌دهید تا در صورت نیاز بتوانند با شما ارتباط و تماس برقرار کنند. کارت ویزیت ضروری‌ترین ابزار برای ارتباط و تعامل شما با مشتریان است، بنابراین باید شامل تمامی اطلاعات از جمله: شماره‌های تماس، ایمیل، وب سایت و آدرس باشد. حتما برای کارت ویزیت خود یک لوگو متناسب با کسب و کارتان طراحی کنید.

طراحی حره ای کارت ویزیت

یک کارت ویزیت با طراحی اصولی به غیر از حس زیباشناسی که به مخاطب شما  می‌دهد، باعث می‌شود تصویر مناسبی از شما و کسب و کارتان نیز در ذهن مخاطب نقش بندد. همه ‌ما می‌دانیم که رکن اصلی در یک کسب و کار موفق مشتریان آن کسب کار هستند و زمانی که بتوانید تصویری زیبا از کسب و کارتان در ذهن مخاطب بسازید پس در شغلتان نیز به موفقیتی چشمگیر خواهید رسید. طراحی حرفه‌ای کارت ویزیت می‌تواند کسب و کار شما را میان افراد جامعه برجسته و مهم جلوه دهد. طراحی حرفه‌ای یک کارت ویزیت علاوه بر رعایت اصول طراحی باید با ایده‌های نو و ابتکاری نیز همراه باشد.

اصول ساده اما مهم در طراحی یک کارت ویزیت ویژه

 • کارت ویزیت در قدم اول باید طوری طراحی شود که معرف برند شما باشد.
 • قرار دادن تمام اطلاعات مهم در کارت ویزیت: اطلاعاتی مانند لوگو، نام شرکت، زمینه شغلی، اطلاعات کامل تماس و گاهی وب سایت و شعار تبلیغاتی اطلاعات مهمی است که باید در کارت ویزیت باشد.
 • قرار دادن اطلاعات در کارت ویزیت با نکته‌سنجی: شلوغی و به هم‌ریختگی را به حداقل برسانید تا اطلاعات مهم شما در شلوغی گم نشود.
 • قرار دادن اطلاعات روی کارت و قرار دادن اطلاعات تکمیلی مانند شعار شرکت شما پشت کارت باشد تا باعث نشود کارت ویزت شما با یک تبلیغ اشتباه گرفته شود.
 • استفاده از اندازه‌های استاندارد و معمول برای کارت ویزیت
 • استفاده از عکس در طراحی کارت برای ارزش‌دهی به کارت ویزیت
 • ایجاد اشتیاق در مخاطب با قرار دادن نوعی عامل تشویقی مثلا کد تخفیف، مشاوره رایگان و خدمات ویژه
 • از کدهای QR استفاده کنید: به خصوص در شغل‌های مرتبط با فناوری. کدهای QR راهی عالی برای هدایت افراد به صفحه اینترنتی و اطلاعات مهمی است که هیچ وقت روی یک کارت قرار نمی‌گیرند. با این حال کدهای QR فضای زیادی اشغال می‌کنند پس مراقب باشید باعث به هم‌ریختگی در طراحی کارت نشوند.
 • پول بیش‌تری را صرف کیفیت کنید: یک کارت ویزیت ساده را می‌توان با هر قیمتی تهیه کرد. اما پیامی که با کاغذ و چاپ ارزان منتقل می‌شود قطعا با انتقال پیام توسط یک کارت ویزیت با کیفیت متفاوت خواهد بود.
 • استفاده از فونت‌های مناسب: فونت باید خوانا باشد و شکل مناسبی برای طراحی داشته باشد.
 • آخرین و بالاخره مهم‌ترین نکته در طراحی کارت ویزیت حرفه‌ای کمک گرفتن از طراحان گرافیک است که می‌تواند نتیجه‌ای مفید و حرفه‌ای را برای شما ایجاد کند.

اصول طراحی کارت ویزیت

طراحی حرفهای و خلاقانه کارت ویزیت

 • طرح: طراحی چشم‌نواز، ساده و با زمینه روشن
 • سازماندهی: کارت ویزیت با اطلاعات بیش از حد خسته کننده پر نشود.
 • وضوح شغل و کسب و کار: عنوان شغلی و تصاویر شما باید اجازه دهند مخاطب در عرض چند ثانیه از دیدن کارت ویزیت شما با موضوع کسب و کارتان آشنا شود.
 • برجسته شدن نام تجاری: کارت ویزیت مانند یک تابلوی تبلیغاتی کوتاه است پس مطمئن شوید لوگو و نام تجاری شما دیده می‌شود.
 • دسترسی آسان به اطلاعات: چون کارت ویزیت فضایی محدود دارد بنابراین باید تنها اطلاعات ضروری و مهم در آن وجود داشته باشد.

طراحی خلاقانه و متمایز کارت ویزیت

کیفیت و طراحی حرفه‌ای کارت ویزیت الزامی است!

برای این که کارت ویزیت شما تاثیر خوبی روی مخاطب داشته باشد، طراحی آن حتما باید حرفه‌ای باشد. شما می‌خواهید کسب و کارتان به عنوان یک کار حرفه‌ای به مخاطب معرفی شود. اگر شما سعی دارید که کارت ویزیت را خودتان طراحی کنید، قطعا به لحاظ طراحی یک کار غیر حرفه‌ای را به مخاطب خود ارائه می‌دهید.

کیفیت طراحی کارت ویزیت

به دنبال یک کارت ویزیت خاص و متمایز باشید.

شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا از طریق کارت ویزیت توجه مخاطب را به کسب و کارتان جلب کنید. بعد از آن کارت ویزیت در جیب یا کیف پول مخاطب محو می‌شود. این جاست که اگر طراحی، لوگو، گرافیک و سایر عوامل در طراحی کارت در همان چند ثانیه نتوانسته باشد توجه او را به خود جلب کند دیگر به کارت شما هیچ توجهی نمی‌کند.

در عین خاص بودن مراقب باشید قابل استفاده بودن و قانونمند بودن کارت زیر سوال نرود. اگر خواندن اطلاعات کارت شما سخت باشد مخاطب زمان زیادی به آن نگاه نمی‌کند. بنابراین در طراحی حرفه‌ای کارت ویزیت باید از فونت‌هایی استفاده کنید که راحت‌تر قابل خواندن باشند. حتما روی کارت ویزیت همان لوگویی را به کار ببرید که برای کسب و کارتان در وب سایت و سایر رسانه‌های تبلیغاتی از آن استفاده می‌کنید. با این کار حافظه فرد به لوگو شما عادت می‌کند.

اطلاعات کارت ویزیت شما باید خلاصه اما مفید باشد. انتخاب کلمات بسیار مهم است، سعی کنید با کم‌ترین کلمات شخصیت تجاری خود را به مخاطب نشان دهید. حتما از آدرس وب سایت‌تان استفاده کنید. از پشت کارت نیز می‌توانید برای ارائه پیشنهادات و اطلاعات تکمیلی استفاده کنید. مسئله بعدی پوشش کارت است. پشت کارت را رنگ نکنید تا اگر خودتان یا گیرنده خواستید، بتوانید پشت کارت اطلاعاتی را درج کنید. اگر می‌خواهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید حتما به کیفیت کارت ویزیت توجه کنید. استفاده از کاغذها و کارت‌های بی کیفیت نشان‌دهنده این است که شما برای کسب و کارتان ارزشی قائل نیستید. کارت‌ها را در تعداد زیاد چاپ کنید تا در دراز مدت برای شما هزینه کمتری داشته باشد.

کارت ویزیت را با این هدف طراحی می‌کنید که گیرنده کارت برای اهداف تجاری بعدی شما را در خاطر داشته باشد. به زبان ساده و خلاصه می‌توان گفت: بهترین کارت ویزیت،کارتی است که به راحتی در حافظه گیرنده باقی مانده و به راحتی به یاد آورده شود.

طراحی کارت ویزیت حرفه ای و متمایز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست