طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر یا شخصیت شامل طراحی یک شخصیت یا المان برای برند شماست، که با آن کاراکتر بتوان نقش‌های مختلفی را بازی کرد. می‌توان با کاراکترها داستان‌های جالبی را در مورد محصولات و خدمات یک کسب و کار ارائه داد.طراحی کاراکتر از سخت‌ترین شاخه‌های طراحی وگرافیک به شمار می‌رود، زیرا یک طراح باید بسیار با ذوق و خلاقیت باشد تا وقتی سفارش طراحی یک شخصیت را می‌گیرد بتواند با اطلاعات بصری ذهن خود ارتباط برقرار کرده و بتواند یک شخصت جدید خلق کند که با هیچ کدام از طرح‌های قدیمی در ذهنش ارتباطی نداشته باشد و کاملا جدید و برگرفته از ذهن خودش باشد.

اهمیت طراحی کاراکتر

هویت برند شما با طراحی کاراکتر، بهتر در ذهن افراد می‌ماند و باعث می‌شود آنها همیشه از کسب و کارتان یک تصویر ذهنی داشته باشند. کاراکتر در رشد و فروش یک برند یا محصول نقش به سزایی دارد. داشتن یک کاراکتر مناسب برند، برای کسب و کار شما یک برگ برنده است. نکته مهم در طراحی کاراکتر در نظر گرفتن سن، جنسیت، سطح فکری و …. جامعه هدف شماست.

هدف طراحی کاراکتر

هدف اول طراحی کاراکتر انتقال یک پیام نوشتاری در قالب تصویرهای اسلایدر در سایت است. اما مهم‌ترین اهداف طراحی کاراکتر به شرح زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  • انتقال پیام توسط کاراکترها از طریق استفاده از آنها در اسلایدر سایت
  • تقویت قوه تجسم و خلاقیت
  • ایجاد رابطه‌های عاطفی- عقلانی
  • کمک به درک بهتر مفهوم متن
  • طراحی قالب سایت همراه با طراحی کاراکتر

افزایش فروش با طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر برای یک برند، قصه‌ای شنیدنی با شروع و پایانی جذاب است، چون در همان ابتدا تخصیص یک کاراکتر متناسب با هویت برند شما باعث جذاب شدن و پویایی کسب و کارتان و در نتیجه جذب مخاطب بیش‌تر و فروش بالاتر می‌شود.

ماندگاری برند با طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر برای برند سازی یک کسب و کار باعث می‌شود تا مدیران هر کسب و کاری با صرف هزینه کمتر نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات برند، اختیار امور خود را در دست بگیرند. بنابراین برندهای موفق یک بار کاراکتر یا شخصیت مناسب کسب و کارشان را طراحی کرده و مدت طولانی از آن درآمدزایی می‌کنند.

ارتباط مستمر با مشتری با طراحی کاراکتر

یکی از رازهای جذاب در برند سازی طراحی کاراکتر است، چون از این طریق می‌توان تعهدات و موارد جذاب یک برند را برای مشتری بازگو کرد.

فهرست
Open chat