شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند ؟

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند ؟ امروزه بیشتر کسب و کار ها از طریق شبکه های اجتماعی فروش بسیار قابل توجهی از محصولات خود را دارند. با توجه به تعداد بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی که امروزه افراد بسیار زیادی از آنها کسب درآمد می کنند ما فقط به بررسی  شبکه های اجتماعی: اینستاگرام، یوتیوب می پردازیم. تمرکز ما بیشتر بر روی نحوه ی درآمد زایی و تاثیر این سه شبکه ی اجتماعی بر روی کسب و کار های مدرن و امروزی و مقایسه ی این شبکه می باشد. ما با در این مقاله همراه باشید تا به نتیج بسیار شگفت انگیزی برای درآمد زایی برسیم.

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند

مقدمه مقاله شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند :

فضای مجازی این روزها، شرکت های بسیاری اقدام به راه اندازی شبکه های مختلف اجتماعی کرده اند که از طریق بستر اینترنتی امکان تماس های صوتی و تصویری با کیفیت،به اشتراک گذاری،ارسال و دریافت فایل تصویری صوتی و ویدیویی را برای تمامی کاربران فراهم نموده است. تعدادی از این شبکه  های اجتماعی مانند: اینستاگرام، یوتیوب بین کاربران دارای محبویبت های فراوانی می باشد.

شبکه های اجتماعی چیست؟

برای رسیدن به یک تعریف کلی در مجموع به هر اجتماعی در فضای کجازی که برای هدف خاصی تشکیل شود، یک شبکه اجتماعی می گویند. قدمت شبکه‌های اجتماعی، به طول تاریخ بشریت است و هر کدام از آنها، یک شبکه اجتماعی در فضای مجازی محسوب می‌شوند. در واقع، شبکه‌های اجتماعی دارای مکانیزم و الگوریتم های خاصی هستند که فعالیت شما را بررسی میکنند.

موردی که برای شبکه های اجتماعی بسیار مهم است این است شما به عنوان یک کسب و کار یا به شیوه ای درآمد زایی می کنید باید همیشه فعال باشید و تولید محتوا کنید. به عنوان مثال، شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق هوش مصنوعی خودش حساب هایی که فعالیتی در آنها انجام نشود را به خوبی تشخیص می‌دهد . این موضوع آنقدر اهمیت دارد که در برخی مواقع عدم به روز رسانی محتوای حساب، منجر به بسته شدن می شود.

چرا کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بسیار مهم شده است؟

در هر جایی که باشید افراد بسیار زیادی بیشتر وقت خود را در حال چرخیدن در فضاهای اجتماعی هستند وقتی نگاهی به آمار استفاده ی مردم از رسانه های اجتماعی کنیم کافی است تا به این نتیجه برسید که چرا باید به فکر کسب درآمد از شبکه های مجازی باشید. ابتدا نگاهی به آمار کاربران شبکه های اجتماعی در جهان می اندازیم تا برای شما سندیت کلامی داشته باشید. فیس بوک با برتری آشکار نسبت به سایر رسانه های اجتماعی، بزرگترین پلتفرم شبکه های اجتماعی در جهان است. یوتیوب، واتس آپ و اینستاگرام در رده های بعدی قرار دارند. آمار محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان تا ژانویه ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

  • فیس بوک (۲٫۷۴ میلیارد کاربر)
  • یوتیوب  (۲٫۲۹ میلیارد کاربرد)
  • اینستاگرام (۱٫۲۲ میلیارد کاربر)

مزیت های شبکه های اجتماعی برای کسب و کار چیست؟

  1. راه اندازی آن ها کاملا بدون هزینه است.
  2. راه اندازی و مدیریتشان به مهارت خاصی اصلا نیاز ندارد.
  3. مدت زمان راه اندازی و شروع کار با شبکه های اجتماعی تقریبا کمتر از یک ساعت است.
  4. تمام ابزارهای بصری مناسب را برای تبلیغات و بازاریابی در آن ها وجود دارد.

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند

مقایسه دو شبکه اجتماعی قدرتمند و پول ساز: اینستاگرام و فیس بوک

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند ، مقایسه اینستاگرام و فیس بوک: شما هم با فیسبوک و اینستاگرام این دو شبکه اجتماعی محبوب آشنایی کامل دارید. اما شاید برای شما بسیار جالب باشد که کدام یک از این دو شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار جهانی برتر هستند مخصوصا اینکه بدانید در چه زمینه هایی؟!

همانطور که همه ما می دانیم، اینستاگرام یک پلتفرم شبکه اجتماعی مناسب برای تلفن همراه است در حالی که فیس بوک یک وبسایت دسکتاپ بوده است که امروزه نسخه ی موبایل آن نیز عرضه شده است. اما اینستاگرام کاربرپسندتر می باشد و همین باعث شده تا کاربران بیشتری را جذب کند. با توجه به تعداد زیاد کاربران این برنامه، کاربران به راحتی می‌توانند با استفاده از آن کسب و کار مورد نظر را رونق بخشید. اینستاگرام راه های زیاد تری را نسبت به فیسبوک  به منظور بازاریابی در اختیار کاربران خود قرار داده است.

نمونه ای از شبکه های اجتماعی خارجی برای کسب و کار را نام ببرید؟

  • شبکه اجتماعی یوتیوب (Youtube)

یوتیوب، بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رسانه‌ی تصویری در بین شبکه های اجتماعی مجازی شده است. که در ۱۴ فوریه سال ۲۰۰۵ با همکاری سه کارمند سابق پی پال، تاسیس و بعدها در نوامبر ۲۰۰۶ به قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار توسط کمپانی گوگل، خریداری شده است. این شبکه ی اجتماعی در حال حاضر، بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بازدید ماهانه دارد، بسیاری از افراد هستند که با داشتن اکانت و فعالیت در فیس بوک درآمد میلیون دلاری دارند.

  • شبکه اجتماعی اینستاگرام (Instagram)

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویری بسیار محبوب است. این پلت فرم در ۶ اکتبر سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و مالک اصلی  آن هم، فیسبوک است. تعداد بسیار زیادی از کاربران از این شبکه برای پست کردن تصاویر سفر خود، دنیای مد، غذاهای مختلف و مورد علاقه خود، هنر و سایر موضوعات مشابه استفاده می‌کنند.

چرا شبکه های اجتماعی فراتر از بازاریابی عمل می کنند؟

شبکه های اجتماعی بسیاز فراتر از ابزار بازاریابی عمل خواهند کرد. امروزه با وجود کسب و کار های مدرن و امروزی صاحبان کسب وکارها به هنگام استفاده از بازاریابی اینترنتی به دنبال فهمیدن قدرت تیم های یکپارچه ی شبکه های اجتماعی و نگرش هایشان و تاثیرشان بر دیگر قسمت های کسب وکارها هستند. خب جای سوال دارد که چرا؟ زیرا: به عنوان بازاریاب های شبکه های اجتماعی، ما اولین نقطه ارتباطی با مشتریان به صورت مستقیم و غیر مستقیم هستیم. ما در صف آغازین مکالمات عمومی با مخاطبین هستیم در نتیجه می توانیم از آن ها اطلاعاتی کسب کنیم که برای ایجاد تجربه بهتر برای مشتری بسیار سودمند می باشد.

بازاریابی در فیس بوک و اینستاگرام چگونه است؟

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند به خصوص در بازاریابی؟ یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش فروش، بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام است. با حضور و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید برند خود را به کاربران زیادی معرفی کنید. با شناخت صحیح مخاطب و به کار بردن نکات لازم در این زمینه می‌ توانید شاهد افزایش فروش و رواج بازاریابی محصولات خود باشید.

اینستاگرام و فیس بوک هر دو نمونه‌ هایی از شبکه‌ های اجتماعی محبوب و قدرتمندی هستند که می‌ توانید برای حضور در آنها برنامه‌ریزی کنید. شاید در نگاه اول فیس بوک برنده‌ صحنه رقابت به نظر برسد اما فعلا در این لحظه اینستاگرام حرف اول را می زند.

شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند

پیشنهادات داغ مقاله شبکه های اجتماعی باهم چه تفاوتی دارند ؟ : طراحی سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *