اگر شما صاحب یک وب سایت باشید که رتبه آن در موتورهای جستجو برای کسب و کارتان اهمیت داشته باشد، باید سایت‌تان را طوری طراحی کنید که مطابق با الگوریتم‌های جمع‌آوری اطلاعات Google باشد، به این کار SEO یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو گفته می‌شود.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتم‌های جدید گوگل تلاش می‌کنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه‌بندی نتایج را بهینه کنند. کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می‌کند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. برای مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج جستجوی گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

اهمیت سئو در چیست؟

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‌کنند. از این‌رو سئو مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیش‌تر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که آنها به دنبال آن هستند. به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی، مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان‌دهنده ارزش سئو و اهمیت توجه به آن است. کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل می‌تواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. بازدید به دست آمده از روش‌های سئو بر هر نوع تبلیغی برتری دارد و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل می‌کند.

چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاش‌اند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند. با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد می‌کند. سئو اشتباه می‌تواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف‌تر، بازدید و محبوبیت بیش‌تری خواهند داشت. ربات‌های خزنده گوگل فاکتورهای نسبتا مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آنها شانس شما برای کسب جایگاه افزایش می‌یابد.

فهرست
Open chat