رنگ بندی سازمانی

انتخاب رنگ سازمانی با روش تخصصی، به شما کمک می‌کند تا از رقبای خود متمایز شوید، اعتماد و تصویر مثبتی در ذهن مخاطبان ایجاد کنید و در نهایت به افزایش فروش و سودآوری دست یابید. از آنجایی که این کار کاملا تخصصی است میتوانید انتخاب رنگ سازمانی برند خود را طراحان حرفه ای ما بسپارید.

برخی از نمونه کارها

رنگ سازمانی چیست؟

رنگ سازمانی، به عنوان رنگ اصلی و برجسته هر برند شناخته میشود و در بیشتر اجزای طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ اصلی عمدتاً برای لوگو، پترن، محصولات و فضاهای مرتبط با برند استفاده می‌شود. سایر رنگ‌های مورد استفاده در محتواها و طرح‌های مختلف، اغلب به عنوان رنگ مکمل، رنگ متضاد یا طیف‌های رنگی مرتبط با رنگ سازمانی انتخاب خواهند شد.

رنگ برند یا رنگ سازمانی، یکی از مهم‌ترین عناصر هویت بصری است که برروی تصویر و شناخت برند شما بسیار تاثیر میگذارد.

در واقع انتخاب رنگ مناسب برند، عواطف و احساسات مخاطبان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اهمیت بسیاری در تعیین شناخت و موفقیت کسب ‌وکار دارد. همچنین روانشناسی رنگ ها نیز در انتخاب رنگ برند بسیار مؤثر است؛ زیرا رنگ‌ها می‌توانند معانی و احساسات متفاوتی را القا کنند. بنابراین، انتخاب رنگ برند باید با توجه به موضوع فعالیت، مخاطبان هدف و پیام برند انجام شود.

چرا طراحان پلاس؟

ارائه پیشنهادات منحصر به فرد

طراحان ما با تخصص و خلاقیت خود، پالت های رنگی منحصربه ‌فرد برای برندهای مختلف ارائه می‌دهند. آنها با درک عمیق از هویت برند، رنگ‌های متمایز و نوآورانه‌ای را پیشنهاد می‌کنند که به برجسته سازی چهره بصری برند کمک می‌کند.

تحویل به موقع

طراحان ما متعهد به تحویل پروژه ها در زمان مورد نظر مشتریان هستند. آنها با برنامه ‌ریزی دقیق و مدیریت پروژه، پیشرفت کار را در مسیر مناسب نگه می‌دارند تا بتوانند تحویل را در موعد مقرر انجام دهند.

تخصص بالا

طراحان پلاس دارای تیمی مجرب و متخصص در زمینه طراحی رنگ و روانشناسی رنگ ها می باشد. آنها با بهره‌گیری از دانش تخصصی خود، قادر به ارائه راهکارهای متناسب با هویت و ارزش‌های برند هستند.

مشاوره و سفارشی‌سازی

تیم مشاوران ما به صاحبان کسب و کارها در فرایند انتخاب پالت رنگی مناسب مشاوره می‌دهند و راهکارهایی متناسب با نیازهای هر سازمان سفارشی‌سازی ارائه خواهند نمود.

پشتیبانی 24 ساعته

تیم پشتیبانی ما به صورت 24 ساعته و در تمام طول سال در خدمت شماست تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهد.

قیمت مقرون به صرفه

ما تا کنون توانسته ایم هزینه‌های پروژه‌های مرتبط رنگ بندی سازمانی را به شکل مناسبی مدیریت و کنترل کنیم و پایین ترین تعرفه ها را برای این کار در نظر بگیریم.

طراحان پلاس، دارای تیمی تخصصی در زمینه طراحی می باشد  که تعدادی از اعضای آن تنها  به مشاوره و انتخاب رنگ سازمانی میپردازند و به صاحبان کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا پالت رنگی مناسب برای سازمان خود را انتخاب نمایند. در واقع طراحان تیم ما با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود، به مدیران کمک می‌کنند تا مطابق با هویت و ارزش‌های برند خود رنگ هایی را انتخاب نموده و پیام مورد نظرشان را به مخاطبان هدف منتقل کنند. بنابراین شما با خیالی آسوده میتوانید سفارشات خود را به تیم ما بسپارید.

حال اگر شما نیز قصد سفارش رنگ سازمانی را دارید میتوانید از طریق فرم زیر سفارش خود را ثبت نمایید.

 

سوالات پرتکرار شما

انتخاب رنگ برند بستگی به عوامل مختلفی از جمله هویت برند، ارزش های سازمانی، صنعت فعالیت و مخاطبان هدف دارد و در مورد انتخاب رنگ مطابق با برند شما طراحان حرفه ای میتوانند بهترین پیشنهادات را ارائه دهند.

شاید در نگاه اول، انتخاب رنگ سازمانی ساده به نظر برسد، اما در واقع این کار به عنوان یک فرایند پیچیده شناخته میشود. زیرا برای انتخاب رنگ برند مناسب، طراحان باید در حوزه روانشناسی رنگ ها عمیقاً تحقیق و تجزیه و تحلیل کنند.
همچنین بررسی هویت و شخصیت برند، شناخت رقبا و پژوهش در خصوص نیازهای روانشناختی جامعه هدف از الزامات اصلی این فرایند است. بنابراین بهتر است این کار توسط طراحان و متخصصان این حوزه انجام شود.

هزینه سفارش رنگ برند به عوامل متعددی ب مانند میزان پیچیدگی پروژه، حجم تحقیقات، میزان سفارشی سازی و تعداد مراحل طراحی ستگی دارد و نمی توان یک عدد ثابت را برای آن در نظر گرفت. اما در حالت کلی میتوان گفت که پروژه های ساده تر در مقایسه با پروژه های جامع‌تر و پیچیده‌تر که نیاز به تحقیقات و آنالیزهای گسترده‌تری در زمینه روانشناسی رنگ، رقبا و مخاطبان دارند هزینه های کمتری را به همراه خواهند داشت.

روند انجام پروژه طراحی رنگ برند در مجموعه ما شامل مراحل تحلیل هویت و ارزش های برند، بررسی رقبا و تحلیل بازار، تحقیق درباره روانشناسی رنگ ها و نیازهای مخاطبان، طراحی پالت رنگی اولیه و ارائه پیشنهادات، خلق پالت های رنگی متناسب با برند و نیازهای مشتری، بررسی و تایید نهایی پالت رنگی توسط مشتری و اجرای طرح بر روی اقلام برند می باشد.

در کنار طراحی رنگ برند، طراحان پلاس خدمات مکملی را نیز از جمله طراحی لوگو، طراحی اقلام چاپی، بسته‌بندی، اوراق اداری، طراحی های محیطی و… ارائه میشود که به تقویت هویت بصری برند کمک می‌کند.

بله، در طراحی پالت رنگی برند، برخی محدودیت‌ها و اصول کلیدی وجود دارد که در مجموعه ما به تمام این قوائد توجه خواهد شد. این اصول و قوانین عبارت اند از:

  • تعداد رنگ‌ها: معمولاً پالت رنگی برند شامل 3 تا 5 رنگ اصلی است. استفاده از تعداد بیش از حد رنگ ها می‌تواند به پراکندگی و عدم انسجام هویت بصری برند منجر شود.
  • تناسب با صنعت: رنگ‌های انتخاب شده باید با صنعت و محصولات و یا خدمات برند هماهنگی داشته باشند.
  • قابلیت اجرا: رنگ‌ها باید در اقلام مختلف برند (چاپی، دیجیتال، محیطی و…) به راحتی قابل پیاده‌سازی باشند.
  • تشخیص‌پذیری: رنگ‌های برند باید به‌اندازه کافی متمایز و قابل شناسایی توسط مخاطبان بوده و از رنگ‌های مشابه یا رنگ‌های ضعیف استفاده نشود.
  • ارتباط با ارزش‌های برند: انتخاب رنگ‌ها باید بر اساس ارزش‌ها و شخصیت برند صورت گیرد تا با پیام کلیدی آن هماهنگ باشند.