کتاب صوتی

چرا کتاب صوتی گوش کنیم؟

همیشه و هر زمان بجای تمرکز برای مطالعه کتاب میتوانید به فایل های صوتی کتاب ها گوش کنید این اتفاق میتواند بین انجام کارهای روزانه شما باشد که کمک میکند از زمان خود برای رشد علم و آگاهی بازدهی بالاتری داشته باشید، هنگام رانندگی، کار، تردد و یا حتی قبل از خواب میتوانید از این فرصت برای شنیدن کتاب صوتی استفاده کنید

کتاب صوتی 1

کتاب صوتی یا کتاب گویا؛ اکثر ما فایل‌های صوتی که گوینده‌ای در آن در حال خواندن مقاله، کتاب، مجله است را با نام کتاب صوتی می‌شناسیم. بد نیست بدانید که هدف اولیه ایجاد کتاب صوتی تسهیل آموزش برای نابینایان بود، اما چیزی نگذشت که این ایده مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد و به عنوان تسهیل کننده کتابخوانی در بین افراد جامعه جای خود را پیدا کرد. بسیاری از افراد که حس شنوایی قوی داشتند و مدعی بودند که با شنیدن بهتر و بیشتر می‌توانند مطالب را به خاطر سپبرده و به یادآورند، از طرفداران پروپاقرص این پدیده جدید شدند. 

با توجه به اینکه سرانه کتابخوانی در کشور ما کم بوده و هزینه برای خرید کتاب به نسبت بالاست، با استفاده از کتاب‌های صوتی می‌توان نمودار سرانه کتابخوانی را شیب‌دار کرد، بدون اینکه هزینه‌های آنچنانی برای خرید کتاب صرف کنید. هرچه قدر که از تولد کتاب گویا می‌گذرد شاهد تغییرات شگرف در این دنیا نیز هستیم؛ به طوری که گویندگان برجسته به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند و با خوانش کتاب، مقالات و مجلات بر جذابیت کتابخوانی افزوده‌اند. 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید اولین کتاب صوتی متعلق به شخصی به نام «جی پی هارینگتون» است که در زمینه مردم شناسی فعالیت داشته. «جی پی هارینگتون» زمانی که برای تحقیق در مورد قبایل بومی آمریکا شمالی به این منطقه سفر کرد دانسته‌های خود را روی دیسک‌های آلومینیومی ضبط کرد که به عنوان اولین کتاب گویا با محتوای آموزشی شناخته می‌شود. 

کتاب صوتی
درخواست مشاوره نتورک مارکتینگ

درخواست مشاوره

برای ثبت سفارش و یا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

خدمات مرتبط